Mūsdienās ir ne tikai parastās automobiļu tonēšanas plēves, bet arī dažādas alternatīvas, piemēram, atermālā, oglekļa vai hameleona plēves. Bieži vien šī iespēju daudzveidība tikai rada neskaidrības. Tāpēc šajā rakstā uzzināsiet, kas ir atermālā plēve, kam tā ir paredzēta un kādas ir tās priekšrocības.
Tātad atermālā plēve ir materiāls ar enerģiju taupošām īpašībām. Uzreiz ņemiet vērā, ka tās uzdevums nav piešķirt stiklam jaunu nokrāsu. Tā vietā tā samazina siltuma procentuālo daudzumu, kas iekļūst transportlīdzekļa iekšpusē. Jā, principā pat celofāns ietilpst šajā definīcijā, jo tas ļoti mazā mērā atstaro siltumu. Atšķirība ir tā, cik lielā mērā plēve pārvada siltumu.
Parastās tonējošās plēves parasti var aizturēt nenozīmīgu siltuma daudzumu. Tāpēc var uzskatīt, ka tonējošās plēves ar siltuma aizturēšanas līmeni zem 20 % nav energoefektīvas un tām ir vāja siltuma atstarošanas ietekme. Parasti šādas plēves ir krāsainas nemetalizētas un lētas plēves.
Automašīnu tonēšanas plēves ar siltuma aizturēšanas līmeni virs 20 % ir atermālās, un to efektivitāti var izmērīt (ar īpašu ierīci).
Vienlaikus tās var iedalīt šādās grupās:
- Augsta energoefektivitāte – siltuma saglabāšana ir lielāka par 70%;
- vidēja energoefektivitāte – siltuma saglabāšana no 40 % līdz 70%;
- zema energoefektivitāte – siltuma saglabāšana no 20% līdz 40%.
Atermālā plēve automašīnai ir tādas pašas īpašības kā ēku stiklojumam, proti, maksimāla gaismas caurlaidība, nav atspīdumu, kā arī augsts saules enerģijas un ultravioleto staru atstarošanas līmenis.
Apkopojot pirmo rezultātu, var teikt, ka atermālo plēvi izmanto šādiem uzdevumiem:
- izvairīties no salona iekšpuses un tajā esošo elementu pārkaršanas.
- radīt estētiski pievilcīgu izskatu.
- Nodrošināt aizsardzību pret ultravioleto starojumu.
Vēl viena svarīga atšķirība ir tā, ka atermālā plēve atšķirībā no parastās plēves neietekmē apgaismojumu. Tajā pašā laikā tā nodrošina aizsardzību pret siltuma (līdz 59 %) un ultravioletajiem viļņiem (līdz 99 %). Gaismas caurlaidība saglabājas 88% līmenī, tāpēc šis tonēšanas veids ir izdevīgāks par parasto tonēšanu.
Atermālo plēvju veidi
Ir trīs galvenie atermālās tonēšanas plēves veidi, un katram no tiem ir savas unikālas īpašības:
Daļēji metalizēta plēve ir ar aizsargslāni, kas aizsargā pret UV stariem (99%) un infrasarkano starojumu (~40%), kā arī nodrošina diezgan labu redzamību no iekšpuses.
Metalizētajai plēvei ir aizsargslānis, kas aizsargā pret UV stariem (99 %), infrasarkano starojumu (~ 60 %) un labu redzamību no iekšpuses. Šāds slānis ir izgatavots no metalizēta polimēra ar spoguļa efektu.
Keramikas plēve, ir jaunākais sasniegums plēvju segmentā, kas nodrošina vislabāko veiktspēju visos virzienos. Tā bloķē ultravioleto starojumu (99 %), infrasarkano starojumu (80-98 %) un nodrošina vislabāko redzamību no iekšpuses, pat ar augstāko aptumšošanas pakāpi.
Atermālās plēves tonēšanas priekšrocības un trūkumi.
Atermālās tonēšanas priekšrocības:
- UV aizsardzība. Novērš apdegumus, pasargā no automašīnas iekšējo detaļu izdegšanas.
- Ērts klimats, samazina karstuma intensitāti, padarot automašīnu vēsāku karstā dienā, kā arī aukstajā sezonā ļauj ievērojami palēnināt automašīnas salona atdzišanu.
- Estētisks izskats – piešķir automašīnai iespaidīgu izskatu.
- Konfidencialitāte – paslēpj salona saturu no ziņkārīgo acīm.
- Apžilbināšanas absorbcija – daļēji samazina atspīdumu, kas ir labvēlīgi autovadītājam.
- Drošība – aizsargā pret ultravioleto un infrasarkano starojumu un stikla plīsumiem.
- Taupa degvielu,
- Novērš vadītāja un pasažieru pārkaršanu (īpaši svarīgi bērniem).
Atermālās plēves tonējuma trūkumi:
- Augstas izmaksas – kvalitatīvs tonējums prasa izmaksas.
- Ierobežota tonējumu izvēle – ir svarīgi izvēlēties plēvi, kas saskan ar automašīnas krāsu un nerada diskomfortu vadītājam.